Davy Klaassen
Davy Klaassen - © FOXSports.NL

Ajax niet tegen De Boer door beschermde status

26 augustus 2016
Ajax geniet vrijdagmiddag een beschermde status tijdens de loting voor de Europa League in Monaco.

De Amsterdammers zijn ingedeeld in pot 1 en ontlopen daardoor het Internazionale van Frank de Boer. De Boer stond tot en met het einde van vorig seizoen nog aan het roer bij de recordkampioen.

Ook confrontaties met topploegen als Manchester United, Schalke 04 en Athletic Club de Bilbao zijn niet aan de orde voor Ajax.

AZ is op basis van recente prestaties in Europa ingedeeld in pot 2. Feyenoord zit in pot 3 en heeft van de drie Nederlandse deelnemers de meeste kans op een zware poule. De beste twee ploegen uit alle twaalf poules overwinteren in de Europa League. (FOX Sports/ANP)

Pot 1: Schalke, Zenit Sint-Petersburg, Manchester United, Shaktar Donetsk, Athletic Club, Olympiakos, Villarreal, Ajax, Internazionale, Fiorentina, Anderlecht en Viktoria Plzen.

Pot 2
: AZ, Braga, Salzburg, AS Roma, Fenerbahçe, Sparta Praag, PAOK Saloniki, Steaua Boekarest, Racing Genk, APOEL Nicosia, Standard Luik en Saint-Étienne.

Pot 3: AA Gent, Young Boys, FK Krasnodar, Rapid Wien, Slovan Liberec, Celta Vigo, Maccabi Tel Aviv, Feyenoord, Austria Wien, 1. FSV Mainz, FC Zürich en Southampton.

Pot 4
: Panathinaikos, Sassuolo, Qarabağ, Astana, Nice, Zorya Luhansk, Astra Giurgiu, Konyaspor, Osmanlıspor, Qäbälä, Hapoel Be'er Sheva en Dundalk.

Gerelateerd

Stand

Team G P D
Groep A
1 Sevilla 6 15 11
2 Apoel Nicosia 6 10 2
3 FK Qarabag 6 5 -3
4 F91 Dudelange 6 4 -10
Groep B
1 Malmö FF 6 11 2
2 FC København 6 9 1
3 Dynamo Kiev 6 7 0
4 Lugano 6 3 -3
Groep C
1 Basel 6 13 8
2 Getafe 6 12 4
3 FK Krasnodar 6 9 -4
4 Trabzonspor 6 1 -8
Groep D
1 LASK 6 13 7
2 Sporting Lissabon 6 12 4
3 PSV 6 8 -3
4 Rosenborg 6 1 -8
Groep E
1 Celtic 6 13 4
2 CFR Cluj 6 12 2
3 Lazio Roma 6 6 -3
4 Rennes 6 4 -3
Groep F
1 Arsenal 6 11 7
2 Eintracht Frankfurt 6 9 -2
3 Standard Luik 6 8 -2
4 Vitória Guimarães 6 5 -3
Groep G
1 FC Porto 6 10 -1
2 Rangers 6 9 2
3 BSC Young Boys 6 8 1
4 Feyenoord 6 5 -2
Groep H
1 Espanyol 6 11 8
2 Ludogorets Razgrad 6 8 0
3 Ferencváros 6 7 -2
4 CSKA Moskou 6 5 -6
Groep I
1 KAA Gent 6 12 4
2 VfL Wolfsburg 6 11 2
3 St Etienne 6 4 -2
4 Oleksandria 6 3 -4
Groep J
1 Istanbul Basaksehir 6 10 -2
2 Roma 6 9 6
3 Borussia Mönchengladbach 6 8 -3
4 RZ Pellets WAC 6 5 -1
Groep K
1 Sporting Braga 6 14 6
2 Wolverhampton Wanderers 6 13 6
3 Slovan Bratislava 6 4 -3
4 Besiktas 6 3 -9
Groep L
1 Manchester United 6 13 8
2 AZ 6 9 7
3 Partizan Belgrado 6 8 0
4 FC Astana 6 3 -15