Jaïro Riedewald en Kenny Tete beginnen woensdagavond met Ajax aan het eerste duel met Olympique Lyon in de halve finale van de Europa League.

Zij vervangen Nick Viergever en Joël Veltman, die in een uitverkochte Arena een schorsing moeten uitzitten. "Ze zijn er klaar voor'', zei trainer Peter Bosz. "Ik weet zeker dat ze er zullen staan.''

Tete en Riedewald verloren in het begin van het seizoen hun basisplaats en kregen vervolgens nauwelijks speeltijd meer in het eerste elftal. "Maar ik ben nooit ontevreden over hun inzet geweest'', zei Bosz. "En nu heb ik ze plotseling nodig in een halve finale van de Europa League. Dat is ook voetbal.''

Bertrand Traoré is op tijd fit voor de eerste ontmoeting met de huidige nummer vier van Frankrijk. "Hij heeft maandag voor het eerst weer volledig getraind'', vertelde Bosz. "Hij kan spelen als hij geen last krijgt.''

De geblesseerde Daley Sinkgraven is na Veltman en Viergever de derde verdediger die ontbreekt bij Ajax. Daardoor zal Bosz opnieuw een beroep doen op de zeventienjarige Matthijs de Ligt. (FOX Sports/ANP)

Vermoedelijke opstelling Ajax: Onana; Tete, Sánchez, De Ligt, Riedewald; Klaassen, Schöne, Ziyech; Traoré, Dolberg, Younes

Gerelateerd

Stand

Team G P D
Groep A
1 Bayer 04 Leverkusen 6 13 7
2 FC Zürich 6 10 1
3 AEK Larnaka 6 5 -6
4 Ludogorets Razgrad 6 4 -2
Groep B
1 FC Red Bull Salzburg 6 18 11
2 Celtic 6 9 -2
3 RB Leipzig 6 7 1
4 Rosenborg 6 1 -10
Groep C
1 Zenit St Petersburg 6 11 1
2 Slavia Prague 6 10 1
3 Bordeaux 6 7 0
4 FC København 6 5 -2
Groep D
1 Dinamo Zagreb 6 14 8
2 Fenerbahce 6 8 0
3 Spartak Trnava 6 7 -3
4 Anderlecht 6 3 -5
Groep E
1 Arsenal 6 16 10
2 Sporting Lissabon 6 13 10
3 Vorskla Poltava 6 3 -9
4 FK Qarabag 6 3 -11
Groep F
1 Real Betis 6 12 5
2 Olympiakos 6 10 5
3 Milan 6 10 3
4 F91 Dudelange 6 1 -13
Groep G
1 Villarreal 6 10 7
2 SK Rapid Wien 6 10 -3
3 Rangers 6 6 0
4 Spartak Moscow 6 5 -4
Groep H
1 Eintracht Frankfurt 6 18 12
2 Lazio Roma 6 9 -2
3 Apollon Limassol 6 7 0
4 Olympique Marseille 6 1 -10
Groep I
1 Racing Genk 6 11 6
2 Malmö FF 6 9 1
3 Besiktas 6 7 -2
4 Sarpsborg 08 6 5 -5
Groep J
1 Sevilla 6 12 12
2 FK Krasnodar 6 12 0
3 Standard Luik 6 10 -2
4 Akhisar Belediyespor 6 1 -10
Groep K
1 Dynamo Kiev 6 11 3
2 Rennes 6 9 -1
3 FC Astana 6 8 0
4 FK Baumit Jablonec 6 5 -2
Groep L
1 Chelsea 6 16 9
2 BATE Borisov 6 9 0
3 Videoton 6 7 -2
4 PAOK Salonika 6 3 -7