Hans Hateboer (links) in duel met Memphis Depay
Hans Hateboer (links) in duel met Memphis Depay - © Pro Shots

Twaalf Nederlanders in de koker bij Europa League-loting

11 december 2017
Door de uitschakeling van Vitesse - en Feyenoord - moet de Hollandse inbreng in de Europa League komen van dertien landgenoten in den vreemde.

Zeven Oranje-internationals gaan maandagmiddag 13.00 uur met hun clubs de koker in tijdens de loting voor de eerste knock-outronde: Bas Dost (Sporting Lissabon), Kenny Tete en Memphis Depay (Lyon), Quincy Promes (Spartak Moskou), Stefan de Vrij (Lazio), Wesley Sneijder (Nice) en Marten de Roon (Atalanta).

Knappe actie Memphis Depay
 

In totaal wachten twaalf Nederlanders in spanning af wat de loting voor hen in petto heeft. Naast de spelers met een 'Haasje' in hun persoonlijke museum, zijn dat: Hans Hateboer (Atalanta), Dorus de Vries (Celtic), Jody Lukoki en Virgil Misidjan (Ludogorets) en Mitchell Donald (Rode Ster Belgrado).

Peter Bosz had (ongeluks)nummer dertien moeten zijn, maar werd zondag bedankt voor bewezen diensten door Borussia Dortmund. De Duitsers gelden als een van de favorieten voor de eindzege, in een sterk deelnemersveld.

Naast BVB hopen ploegen als Napoli, Atlético Madrid, RB Leipzig, AC Milan, Arsenal, Lyon en Lazio een gooi te doen naar de eindzege. (FOX Sports)

De Europa League-loting zie je maandag om 13.00 uur LIVE op FOX Sports 1 en 2

Stand

Team G P D
Groep A
1 Bayer 04 Leverkusen 5 10 3
2 FC Zürich 5 9 1
3 AEK Larnaka 5 5 -2
4 Ludogorets Razgrad 5 3 -2
Groep B
1 FC Red Bull Salzburg 5 15 10
2 Celtic 5 9 -1
3 RB Leipzig 5 6 1
4 Rosenborg 5 0 -10
Groep C
1 Zenit St Petersburg 5 11 3
2 Slavia Prague 5 7 -1
3 FC København 5 5 -1
4 Bordeaux 5 4 -1
Groep D
1 Dinamo Zagreb 5 13 8
2 Fenerbahce 5 8 1
3 Spartak Trnava 5 4 -4
4 Anderlecht 5 2 -5
Groep E
1 Arsenal 5 13 9
2 Sporting Lissabon 5 10 7
3 Vorskla Poltava 5 3 -6
4 FK Qarabag 5 3 -10
Groep F
1 Real Betis 5 11 5
2 Milan 5 10 5
3 Olympiakos 5 7 3
4 F91 Dudelange 5 0 -13
Groep G
1 Villarreal 5 7 5
2 SK Rapid Wien 5 7 -4
3 Rangers 5 6 1
4 Spartak Moscow 5 5 -2
Groep H
1 Eintracht Frankfurt 5 15 11
2 Lazio Roma 5 9 -1
3 Apollon Limassol 5 4 -2
4 Olympique Marseille 5 1 -8
Groep I
1 Racing Genk 5 8 2
2 Besiktas 5 7 -1
3 Malmö FF 5 6 0
4 Sarpsborg 08 5 5 -1
Groep J
1 FK Krasnodar 5 12 3
2 Sevilla 5 9 9
3 Standard Luik 5 9 -2
4 Akhisar Belediyespor 5 0 -10
Groep K
1 Dynamo Kiev 5 11 4
2 FC Astana 5 8 2
3 Rennes 5 6 -3
4 FK Baumit Jablonec 5 2 -3
Groep L
1 Chelsea 5 15 9
2 BATE Borisov 5 6 -2
3 Videoton 5 6 -2
4 PAOK Salonika 5 3 -5