Het verlies van Olympique Marseille in de eindstrijd van de Europa League zorgt ook bij Feyenoord voor teleurstelling.

De Rotterdammers zouden zich bij winst van de Fransen (mogelijk) direct hebben geplaatst voor de poulefase van de Europa League.

Omdat Atlético Madrid de finale met 0-3 won, moet Feyenoord volgend seizoen instromen in de derde voorronde van de Europa League.

Een belangrijke voorwaarde bij het scenario was wel dat Marseille, dat met nog één duel te gaan vierde staat in de Franse competitie, niet in de top drie zou eindigen.

De winnaar van de Europa League verzekert zich automatisch van een plek in de Champions League. Daar zou Nederland van profiteren.

Programma
De wedstrijden in de derde voorronde van de Europa League worden in het seizoen 2018/2019 afgewerkt op 9 en 16 augustus.

Feyenoord weet na loting op 23 juli wie de tegenstander is in de eerste Europese wedstrijden van de nieuwe voetbaljaargang.

Indien Feyenoord de derde voorronde doorkomt, plaatst de ploeg zich voor de play-off-ronde van het toernooi, waarvan de wedstrijden worden gespeeld op 23 en 30 augustus.

De winnaars van de play-off-ronde plaatsen zich voor de groepsfase van de Europa League. (FOX Sports/ANP)

Gerelateerd

Stand

Team G P D
Groep A
1 Sevilla 2 6 4
2 FK Qarabag 2 3 0
3 F91 Dudelange 2 3 -2
4 Apoel Nicosia 2 0 -2
Groep B
1 FC København 2 4 1
2 Dynamo Kiev 2 4 1
3 Malmö FF 2 1 -1
4 Lugano 2 1 -1
Groep C
1 Getafe 2 6 2
2 Basel 2 4 5
3 Trabzonspor 2 1 -1
4 FK Krasnodar 2 0 -6
Groep D
1 PSV 2 6 4
2 Sporting Lissabon 2 3 0
3 LASK 2 3 0
4 Rosenborg 2 0 -4
Groep E
1 Celtic 2 4 2
2 CFR Cluj 2 3 -1
3 Lazio Roma 2 3 0
4 Rennes 2 1 -1
Groep F
1 Arsenal 2 6 7
2 Standard Luik 2 3 -2
3 Eintracht Frankfurt 2 3 -2
4 Vitória Guimarães 2 0 -3
Groep G
1 Feyenoord 2 3 1
2 BSC Young Boys 2 3 0
3 Rangers 2 3 0
4 FC Porto 2 3 -1
Groep H
1 Ludogorets Razgrad 2 6 7
2 Espanyol 2 4 2
3 Ferencváros 2 1 -3
4 CSKA Moskou 2 0 -6
Groep I
1 VfL Wolfsburg 2 4 2
2 KAA Gent 2 4 1
3 St Etienne 2 1 -1
4 Oleksandria 2 1 -2
Groep J
1 Roma 2 4 4
2 RZ Pellets WAC 2 4 4
3 Borussia Mönchengladbach 2 1 -4
4 Istanbul Basaksehir 2 1 -4
Groep K
1 Slovan Bratislava 2 4 2
2 Sporting Braga 2 4 1
3 Wolverhampton Wanderers 2 3 0
4 Besiktas 2 0 -3
Groep L
1 Partizan Belgrado 2 4 1
2 Manchester United 2 4 1
3 AZ 2 2 0
4 FC Astana 2 0 -2