Bekerduel werd gestaakt na gegooide aansteker
Bekerduel werd gestaakt na gegooide aansteker - © Pro Shots

Leipzig pleit voor herkansing Osnabrück

11 augustus 2015
Red Bull Leipzig wil het gestaakte bekerduel met VfL Osnabrück opnieuw spelen. Maandagavond werd de wedstrijd in de DFB Pokal stil gelegd en opgeschort, nadat scheidsrechter Martin Petersen was geraakt door een aansteker die van de tribune was gegooid.

Thuisclub Osnabrück, die uitkomt in de derde divisie, stond op dat moment met 1-0 voor. Volgens de Osnabrücker Zeitung zit het er dik in dat VfL een reglementair verlies lijdt na het incident en bovendien een fikse straf zal krijgen.

Leipzig gunt de tegenstander echter een herkansing. ''De hele wedstrijd vlogen er aanstekers, bekers en andere rommel naar onze spelers en wisselspelers die zich warm liepen'', aldus Red Bull-trainer Ralf Rangnick ''We veroordelen dit onsportieve gedrag. Desondanks bieden we een nieuwe wedstrijd aan. Onze club staat voor eerlijk spel (...) en sportieve strijd.''

Leipzig-voorzitter Oliver Mintzlaff richtte zich tot de raddraaiers: ''We willen zulke mafkezen in het voetbal niet de kans geven om de sport negatief te beïnvloeden.''

De politie van Osnabrück stelt alles in het werk de dader op te sporen. Die zal na aanhouding het 'opzettelijk toebrengen van lichamelijk letsel' ten laste worden gelegd. (FOX Sports)

Lundholm definitief van NEC

11 augustus 2015
Lundholm definitief van NEC
De jonge Zweedse voetballer Sam Lundholm speelt de komende drie jaar bij NEC. De buitenspeler tekende dinsdag een contract in Nijmegen. Maandag...